Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

01-05-2020, 10:08 PM,
gLonTz ^ Offline
Membru | Extaziuss

• Apr 2020
  • 5 Posts
  • Threads: 2
  • 0
    Given 1 thank(s) in 1 post(s)
Wink  Propunere gLonTz ^
Salut ! Am cateva propuneri pentru server  Big Grin .

-Am observat in primul rand ca ,daca playerul din aceeasi echipa este in fata mea , nu pot trage in adversar prin el ,si imi blocheaza si grenazile atunci cand arunc in directie cu el . Parerea mea este mai ok sa pot trage prin colegul meu ,in adversar. 
- Dupa kill , din nou parerea mea, ar fi mai ok ca playerii sa nu mai apara in baza , ci sa se amestece . Asa jocul s ar mai fluidiza si ne-am regasii mai repede . Plus ca ,daca vin 3-4 playeri care dau bine peste mine in baza , imi da la kill acolo de nu mai pot face nimic 
- Avem nevoie de un time left la server .
- Nu ar strica si niste skinuri . 

Eu am adus doar niste idei ,sper sa foloseasca
(This post was last modified: 01-05-2020, 10:13 PM by INTERZIS. Edit Reason: Mutat la locul potrivit ! )
Give Reputation to this user
Quote this message in a reply Reply

01-05-2020, 10:14 PM,
INTERZIS Offline
Big Boss Extaziuss

• Apr 2020
  • 57 Posts
  • Threads: 16
  • 0
    Given 6 thank(s) in 6 post(s)
RE: Propunere gLonTz ^
Asteptam si parerea colegilor tai , dupa care vin si eu cu decizie finala !

01-05-2020, 10:24 PM,
SHINEROYAL Offline
SHINE IZ A LEGEND

• Apr 2020
  • 52 Posts
  • Threads: 24
  • 0
Quote:Am observat in primul rand ca ,daca playerul din aceeasi echipa este in fata mea , nu pot trage in adversar prin el ,si imi blocheaza si grenazile atunci cand arunc in directie cu el . Parerea mea este mai ok sa pot trage prin colegul meu ,in adversar. 
Salutare Glontz, plugin-ul de semiclip este deja adaugat pe server, poti trece prin coechiperi s.a.m.d. , probabil are vre'un bug de nu trece glontul si grenada. Maine verific si rezolvam! Big Grin

In legatura cu celelalte propuneri, sincer si eu as fi de acord cu spawn-ul random pe mapa, in asa fel incat sa nu mai mori de 3/4 ori la rand... totusi vorbind si cu Arlock, server-ul Royal este unul dintre putinile din romania ramase pe modalitate vechie deatmach (respawn) cu spawn in baza. Unii chiar cauta asa ceva, de dorul vremurilor bune si/sau pentru ca le place acest mod. Eu tin cu propunerea ta, dar inteleg si ca este mult mai vantajos si probabil avem mai multe sanse in a ne ridica in asa fel Big Grin

Timeleft se rezolva imediat, pentru skinuri nu stiu ce sa zic... vedem si ce zic si ceilalti, 
Seara buna!
(This post was last modified: 01-05-2020, 10:35 PM by SHINEROYAL.)

01-05-2020, 10:46 PM,
gLonTz ^ Offline
Membru | Extaziuss

• Apr 2020
  • 5 Posts
  • Threads: 2
  • 0
    Given 1 thank(s) in 1 post(s)
Eu va spun sincer . Cand primesc kill ,ma da inapoi in baza ,si trebuie sa o iau de la capat , innebunesc .

02-05-2020, 09:35 PM,
INTERZIS Offline
Big Boss Extaziuss

• Apr 2020
  • 57 Posts
  • Threads: 16
  • 0
Vad ca nu mai e nimeni interesat sa dea un raspuns Colegului nostru Glontz.
Asa ca vin eu cu decizia finala.

Modul Respawn ( CSDM deathmach / in baza) este un mod ce eu il fregventez din 2010 pe fosta mea comunitate/ server detinut ) acu pentru ca stiu ca in romania si global vorbind acest mod este la mare cautare si disparut . iar nou cum suntem un popor ce ne plac lucrurile de demult am decis sa il fac asa ...

dupa ce finalizez de facut accest addons si acest server asa cum eu imi doresc / pluginuri si un staff mai bun ca o familie ... atunci eu o sa investesc iar timp si bani si resurse pentru un server respawn spawn.....

DACA E o problema pentru uni si da cateodata si pentru mine aceea ca tot mori repede in baza / vom mari timpul de asteptare pana incepi sa ataci sau sa te atace ... asa ai timp sa reactionezi unde si cati sunt, daca nu zic bine va rog sa ma corectati.
Sa adaugat BadCamper si inca lucram la alte metode de a face playeri sa nu mai campeze asa mult ....
S-au rezolvat toate bugurile ce erau pe sv iar cea de a putea trage prin adversar se va inlocui si modifica !

APRECIEZ EFORTUL TAU TI-AI DAT INTERES SI AI VENIT CU O IDEE ... ASTEPT SI COLEGII TAI SA FACA LAFEL CA TINE !!

12-05-2020, 04:12 PM,
crazzy-boy Offline
Membru | Extaziuss

• May 2020
  • 37 Posts
  • Threads: 6
  • 0
    Given 2 thank(s) in 2 post(s)
Propunerile pe care le-a spus colegul nostru glontz mi se par utile.
Sunt  pro pentru toate . Si eu cred ca spawn random pe harta ar fi o idee buna. 
Scuze pentru intarziere. Toate cele bune.
(This post was last modified: 12-05-2020, 04:14 PM by crazzy-boy.)

12-05-2020, 04:20 PM,
Alexandru Offline
Extaziuss Social & Super Moderator

• May 2020
  • 40 Posts
  • Threads: 8
  • 0
    Given 4 thank(s) in 4 post(s)
Si eu zic ca spawn random ar fi mult mai ok pentru ca de exemplu pe dust2 daca esti la CT si cei de la T au venit la spawn ct nu prea mai poti sa faci nimic si iti iei kill instant dupa protectie , daca ar fi spawn random pe harta ar fi mai fun parerea mea , sa vedem ce zic si restul de asta.

12-05-2020, 04:33 PM,
crazzy-boy Offline
Membru | Extaziuss

• May 2020
  • 37 Posts
  • Threads: 6
  • 0
    Given 2 thank(s) in 2 post(s)
Dupa parerea mea ar fi sa se scoata si  protectia aia. Dupa mine e inutila,mai ales pentru 3 secunde,nu stiu asa mi se pare.  Confused E doar o parere.

12-05-2020, 05:36 PM,
Alexandru Offline
Extaziuss Social & Super Moderator

• May 2020
  • 40 Posts
  • Threads: 8
  • 0
    Given 4 thank(s) in 4 post(s)
(12-05-2020, 04:33 PM)crazzy-boy Wrote: Dupa parerea mea ar fi sa se scoata si  protectia aia. Dupa mine e inutila,mai ales pentru 3 secunde,nu stiu asa mi se pare.  Confused E doar o parere.
 Aia ar fi cam naspa de scos..cum am zis de hartile gen dust2 unde T campeaza la CT in baza,gandeste-te sa fie 7 8 T care sa traga non stop in tine respawn dupa respawn,macar cu protectia ai sanse sa omori si tu 1-2 in 3 secunde alea

12-05-2020, 06:50 PM,
sKillz Offline
Moderator | Extaziuss

• May 2020
  • 14 Posts
  • Threads: 1
  • 0
    Given 0 thank(s) in 0 post(s)
(01-05-2020, 10:08 PM)gLonTz ^ Wrote: Salut ! Am cateva propuneri pentru server  Big Grin .

-Am observat in primul rand ca ,daca playerul din aceeasi echipa este in fata mea , nu pot trage in adversar prin el ,si imi blocheaza si grenazile atunci cand arunc in directie cu el . Parerea mea este mai ok sa pot trage prin colegul meu ,in adversar. 
- Dupa kill , din nou parerea mea, ar fi mai ok ca playerii sa nu mai apara in baza , ci sa se amestece . Asa jocul s ar mai fluidiza si ne-am regasii mai repede . Plus ca ,daca vin 3-4 playeri care dau bine peste mine in baza , imi da la kill acolo de nu mai pot face nimic 
- Avem nevoie de un time left la server .
- Nu ar strica si niste skinuri . 

Eu am adus doar niste idei ,sper sa foloseasca
1) Am observat si eu faza cu he cand ramane blocat..foarte deranjant. Si cand tragi prin coechipier se intampla si fara pluginul asta de semi clip. Deci per total e ok asa cum este, n-ai ce sa faci.
2) Asta am mai discutat si eu cu Shine, dar trebuie o decizie mai sus luata cum ar fi. Intr un fel este bun spawnul in baza, da in acelasi timp parca nu bate a csdm. De acord cu treaba asta.
3)??? N-am inteles-o p'asta..sorry :d
4) Ar fi misto skins si la anumite levele sa poti selecta diferite skins(bazate pe kills etc)

Cat despre protectie..e destul de naspa intr-adevar, dar n-ar trebui scoasa cred. Eu unu as micsora timpul, ca 3 secunde..stai si te uiti degeaba la el si iti sparge capu'. Mie unu imi ia din "skil" cum s-ar zice, ca nu mai raman concentrat pe joc.. E naspa sa stii ca ti-o iei ca n-ai incotro Smile)

Bune toate observatiile astea per total!
(This post was last modified: 12-05-2020, 06:52 PM by sKillz.)

Forum Jump:

Users see this thread

1 Guest(s)